Elazığ Valiliği
Elazığ Valiliği
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü
Elazığ Valiliği
Elazığ Valiliği

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü Nedeniyle Mustafa Pirinçci, Elazığ Belediyesine Ait Hayvan Barınağı’nı Ziyaret Etti.

04 Ekim 2019
4 Ekim Hayvanları Koruma Günü
4 Ekim Hayvanları Koruma Günü
4 Ekim Hayvanları Koruma Günü

Elazığ Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mustafa Pirinçci, Elazığ Belediyesine ait Hayvan Barınağı’nı ziyaret ederek Hayvanları Koruma günü münasebeti ile hayvan maması ve mama tası dağıttı.

Pirinçci yaptığı ziyarette yanlarında getirdiği getirmiş olduğu hayvan maması ve taslarını barınağa teslim etti.

Elazığ Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mustafa Pirinçci; Hayvanları Koruma Günü ve yapılan ziyarete ilişkin açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Bakanlığımızın 81 il genelinde gerçekleştirdiği bu etkileşim ve çalışma bizler adına oldukça önemli. Bu bakımdan bu gün Elazığ Belediyesine ait Hayvan Barınağını ziyaret ettik.

Doğayı bizlerle paylaşan minik dostlarımızın yaşam hakkına destek vermek sürdürülebilir bir çevre ve gelecek için zorunluluktur. 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nün amacı, hayvanlara karşı sevgi duyguları aşılamak, onları korumak, haklarına saygı duyulmasını sağlamak ve her günümüzü birlikte geçirdiğimiz hayvanları görünür kılmaktır. Bu gün yapılan tüm etkinlikler, bakıp görmediğimiz okuyup anlamadığımız söyleneni algılamadığımız hayat akışında algılarımızı hayvan haklarına çekmeyi amaçlar. Hayvanlar dünyayı birlikte paylaştığımız varlıklardır. Doğanın dengesinin korunmasında, besin zincirinin oluşumunda olmazsa olmaz rolleri bulunmaktadır. Yaşayan tüm canlılar gibi onlar da, doğanın, eşit haklı bireyidir. Bu nedenle tüm hayvanların saygı görme hakkı vardır ve hiçbirine zalimce davranılamaz. Ekolojik dengeyi ayakta tutan binlerce, adını bile bilmediğimiz hayvan varken, gözle görebildiğimiz, duygularımızı, evimizi, bahçemizi, sevgimizi paylaştığımız sevimli dostlarımızı mutlaka önemsemeliyiz. Çocuklarımıza minik dostlarımızla birlikte yaşama alışkanlığı ile hayvan ve doğa sevgisi kazandırmalıyız. Ayrıca bizim inancımız gereği hayvanlara duyarlı davranmak, onlara eziyet etmemek bir zorunluluktur. Yaratılanı severim Yaradan’dan ötürü düsturu ve üslubundan hareket ederek 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma gününün, minik dostlarımızın yaşama haklarının korunmasına, sağlıklı ve refah içinde yaşamalarına vesile olmasını temenni ederim” ifadelerine yer verdi.

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır