Elazığ Valiliği
Elazığ Valiliği
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü
Elazığ Valiliği
Elazığ Valiliği

Elazığ`da 4.9 Şiddetinde Deprem!

27 Aralık 2019
Elazığ`da 4.9 Şiddetinde Deprem!
Elazığ`da 4.9 Şiddetinde Deprem!
Elazığ`da 4.9 Şiddetinde Deprem!
Elazığ`da 4.9 Şiddetinde Deprem!
Elazığ`da 4.9 Şiddetinde Deprem!

27.12.2019 tarihinde İlimiz Sivrice ilçesi merkez üssü Tarlatepe Köyünde saat 10:02 de 4.9 şiddetinde bir deprem meydana gelmiştir.

İl Müdürümüz Mustafa Pirinçci; “depremde yapıların bazılarında çatlaklar ve hasarların olduğu, herhangi bir can ve mal kaybının olmadığı, deprem sonrası 24 kişiden oluşan 12 ekip derhal deprem bölgesine intikal ettirildiği” söyledi.

Deprem olan bölgede oturanların büyük bir kısmı, köylerdeki evleri yazlık olarak kullandıklarından,  il dışında ve il merkezinde ikamet ettikleri, mevcut hanelerin büyük bir kısmının kapalı olduğu tespit edilmiştir.

Yapılan hasar tespit çalışmalarında depreme maruz binaların daha önce 04.04.2019 tarihinde meydana gelen depremde hasar gördükleri ve hasar kayıtlarının yapıldığı,  yine önceki depremde hasarsız ve az hasarlı yapıların büyük bir bölümünün bu depremde de kısmı olarak etkilendiği anlaşılmıştır. Hasar tespit çalışmaları yapılan köylerdeki  okul ve camilerde herhangi bir hasara rastlanmamıştır.

27.12.2019 tarihi itibariyle yapılan genel hasar tespit çalışmaları haricinde gelen ihbarlar da değerlendirilerek, hasar tespit çalışmaları devam etmektedir. İlimiz Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından Müdürlüğümüze 11 adet ihbar bildiriminde bulunulmuş olup, bu ihbarların deprem bölgesine yakın olanlarına ekipler yönlendirilmiştir. Hasar tespit çalışmaları aralıksız devam etmektedir.

Aynı gün İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu, AFAD Başkanı Dr. Mehmet Güllüoğlu ile birlikte Elazığ'da gelerek, 4.9 büyüklüğündeaki depremin yaşandığı Sivrice ilçesi Gözeli Doğanbağı köyünde incelemelerde bulundu. İl Özel İdaresi Bakımevi'nde Vali Çetin Oktay Kaldırım ve diğer ilgililerden bilgi alan Soylu, daha sonra basın mensuplarına açıklamada bulundu.

 

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır