Elazığ Valiliği
Elazığ Valiliği
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü
Elazığ Valiliği
Elazığ Valiliği

Elazığ`da Fidan Dikme Etkinliği

11 Kasım 2019
Elazığ`da Fidan Dikme Etkinliği
Elazığ`da Fidan Dikme Etkinliği
Elazığ`da Fidan Dikme Etkinliği

Türkiye'de, ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, toplumun bütün kesimlerinin çevreye olan duyarlılıklarına katkı sağlamak ve toplumda çevre konusunda farkındalığı artırmayı amaçlayan Geleceğe Nefes Ol Kampanyası kapsamında Elazığ'da 8.Kolordu Komutanlığı arazisinde fidan dikimi gerçekleştirildi.

Programa Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. DR. Kutbeddin Demirdağ, Çevre ve Şehircilik İl Müdür Yardımcıları Fatih Önalan ve Şafak İspirgil ile diğer kurum ve kuruluş müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Programda konuşan Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, "Gerçekten bir ağaç bayramı yaşıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleri ile Milli Ağaçlandırma günü ilan edilen 11 Kasım'da, dünya ağaçlandırma ve doğaseverliğine geçecek, iz bırakacak bir etkinlikteyiz.  11 Kasım'da 11 Milyon fidan dikme hedefiyle başlatılan kampanya fazlasıyla amacına ulaştı. 11 Milyon fidan doğayla buluşmuş olacak. İlimizde de taahhüt edilen rakam 250 bindi ama müthiş bir sahiplenmeyle bu rakam 250'ni geçti.  Çok şükür ülkemiz son yıllarda sürekli orman varlığını arttıran, ağaç diken, doğayı koruyan bir anlayışla hareket etmektedir. Bu sene de bu etkinlikle bunu taçlandırmış oluyoruz." dedi.

Konuşmaların ardından programa katılan protokol üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar fidan dikti.

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır