Elazığ Valiliği
Elazığ Valiliği
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü
Elazığ Valiliği
Elazığ Valiliği

Elazığ'ın İnşaat Sektörü yapılan bir toplantıda masaya yatırıldı.

12.09.2012
Elazığ'ın İnşaat Sektörü yapılan bir toplantıda masaya yatırıldı.
TÜMSİAD Elazığ Şubesinin ev sahipliğinde Paşa Konağı tesislerinde yapılan toplantıda “Elazığ’ın İnşaat Sektörü” ana başlığı altında Elazığ’ın imar durumu, kentleşme ve şehirleşme açısından yapılanlar, eksikler ve sorunlar, kentsel dönüşüm gibi konular ele alındı.
 Toplantıya; Vali Muammer Erol, Elazığ Milletvekilleri Zülfü Demirbağ, Şuay Alpay, Sermin Balık, Elazığ TSO Başkanı Ali Şekerdağ, kamu kurum temsilcileri ve sektör temsilcileri katıldı.
 Çevre ve Şehircilik İl Müdürümüz  Abdülkadir Kandemir ise inşaat sektöründe yaşanan kalifiye elaman sorununu çözmek için müdürlük olarak başlatılan belgelendirme faaliyetlerinin bu soruna bir çare olmasını beklediklerini söyledi. Kentsel dönüşümle ilgili çalışmalar da yürüttüklerini ve bakanlığa sunduklarını ifade eden Kandemir, olumlu sonuçlanması durumunda çalışmalara başlayacaklarını söyledi.
 Elazığ Valisi Muammer Erol ise işe başladıklarında adına “çalışma toplantısı” dediklerini ancak daha sonra toplantıları farklı şekilde planladıklarını belirterek, geniş katılımlı olarak yapılacak toplantılarda Elazığ’ın bütün sektörlerinin masaya yatırılacağını söyledi.
Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır