Elazığ Valiliği
Elazığ Valiliği
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü
Elazığ Valiliği
Elazığ Valiliği

İlimizde Çevre Denetim Çalıştayı Yapıldı

22 Ağustos 2019
İlimizde Çevre Denetim Çalıştayı Yapıldı
İlimizde Çevre Denetim Çalıştayı Yapıldı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca 2018-2022 Stratejik Planı kapsamında risk değerlendirme yöntemi ile çevre denetimlerinin planlanması çalışmaları başlatılmıştır.

Bu kapsamda 22.08.2019 tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çed İzin Denetim Genel Müdürlüğünce İlimizde Muş, Malatya, Erzincan, Tunceli ve Bingöl Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerinin katılımlarıyla “Risk Değerlendirme Yöntemi İle Çevre Denetimlerinin Planlanması” Çalıştayı gerçekleştirildi.

Elazığ İl özel İdaresi Genel Sekreterliği toplantı salonunda gerçekleştirilen çalıştayda bir konuşma yapan İl Müdürü Mustafa Pirinçci; “Artık çevre denetimlerinin risk tabanlı değerlendirme kapsamında yapılacağını, sisteme tüm illerin katılımıyla çevre denetim veri tabanının oluşturulacağı böylece çevre denetimlerin daha etkin bir şekilde yapılacağını söyledi.

İki oturum halinde gerçekleştirilen çalıştayın ilk bölümünde sistemin işleyişi ve veri tabanının nasıl oluşturulacağı hakkında ayrıntılı bir sunum gerçekleştirildi. Öğleden sonraki oturumda ise soru cevap uygulaması ile çalıştay tamamlandı.  

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır