Elazığ Valiliği
Elazığ Valiliği
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü
Elazığ Valiliği
Elazığ Valiliği
Müdürlüğümüzce Yapılan Projeler

Elazığ Sağlık İl Müdürlüğü Hizmet Binası projesi                                                                                                                                   

7500 m2 inşaat alanına sahip 7 katlı Elazığ Sağlık İl Müdürlüğü Hizmet binasının tüm mimari, statik ve tesisat uygulama projeleri proje şube müdürlüğümüz tarafından hazırlanmıştır.

  

 


II. Etap Afet Konut Projeleri                                                                                                                                                                   

  

II. etap afet konutlarında afetzedelerin ihtiyaç ve talepleri göz önüne alınarak I. Etap afet konutlarında uygulanan projelerde değişikliğine gidilmiştir.

Konutların temel içi dolgusu iptal edilerek, depo olarak kullanılmak üzere bodrum kat ilavesi yapılmıştır. Tek ve çift katlı olmak üzere 80 m2 ve 100 m2 lik iki ayrı proje hazırlanarak uygulanmıştır. Afet konutlarının proje tasarımında C20 kalitesinde hazır beton kullanılması öngörülmüştür.
 
Ayrıca ; Mutfak kısmına balkon, giriş kısmına markiz ilâve edilmiş, Dış cepheler mantolama yapılmıştır. Oda boyutları büyütülerek daha kullanışlı hale getirilmiştir.
 

III.  Etap Konut Projeleri                                                                                                                                                                                        

 23 Haziran 2011 tarihinde Elazığ Merkez İçme Beldesinde meydana gelen deprem sonrası yapılması planlanan III. etap afet konutlarında uygulanacak projelerin tasarımı, yaklaşık maliyetleri ve diğer detaylar yöre halkının da ihtiyaç ve talepleri göz önüne alınarak İl müdürlüğümüzce hazırlanmıştır.

İl Müdürlüğümüz proje şubesi tarafından hazırlanan ve uygulanan I. ve II. etap afet konut projelerinden farklı olarak, III. etap afet konut projelerinde bodrum kat yüksekliği artırılmış, bodrum kat girişi dışarıdan verilmiş, mutfak genişletilerek daha kullanışlı hale getirilmiştir.

 
Elazığ Alacakaya İlçesi Kaymakamlım Konut Projesi                                                                                                                                           
  

 Alacakaya ilçesi Kaymakamlık Konutunun projelendirme ve yaklaşık maliyeti müdürlüğümüz tarafından yapılmış olup, ihale aşamasına getirilmiştir. Arazide 200 m2 oturum alanı bulunan Kaymakamlık Konutları, Bodrum + Zemin + 1 kat ve yarım çatı katı olarak tasarlanmıştır. Cephelerde ahşap kaplama cumbalar kullanılarak yöresel dokuya atıfta bulunulmuştur. Cephelerde ahşap kat silmeleriyle bu yaklaşım desteklenmiştir.

Arazi konumunun manzara yönü esas alınarak, tasarımda yeterli ölçüde teraslandırma yapılmıştır. Bu sayede geniş bir bakış açısına sahip olan arazi manzarası da tasarıma katılmıştır.
  Elazığ Polis Okulu Öğrenci Yurdu                                                        
Öğrenci yurdu Bodrum+zemin+3 kattan oluşmuştur. 24 adet 2 kişilik oda, 3 adet tek kişilk suit oda ve 1 adet engelli odası bulunan yurt toplam 2150 m2 kapalı inşaat alanına sahiptir.
 
Elazığ Alacakaya İlçesi Taziye Evi
330 m2 bina oturum alanı olan Alacakaya taziye evi içerisinde gasilhane ve bay/bayan mescidi bulunmaktadır. Yapı 2 katlı olup zemin katı taziye evi işlevi görmekte, ikinci katı ise 100’er m2’lik 2 daireli lojman olarak tasarlanmıştır.